O nas

O nas

Wydawnictwo Młotkowski jest firmą rodzinną od 25 lat specjalizującą się w opracowywaniu i publikacji kopii faksymilowych cennych rękopisów i starodruków.
Są to dokładne reprodukcje dokumentu, rękopisu, starodruku, rysunku - wykonane współczesnymi metodami i technologiami. Przenosimy wszystkie cechy fizyczne oryginału. Zatem, jeśli na oryginale znajdują się ślady użytkowania (plamy, pieczątki, ręczne adnotacje) to nasze faksymile również będą je miały. Faksymilia wydawane są zawsze w bardzo niewielkim nakładzie.

Drugim obszarem działalności są wydawnictwa bibliofilskie, albumowe i popularne. Wydaniom bibliofilskim bliżej do artystycznego dzieła niż do zwykłej książki. Wszystkie przygotowywane przez nas pozycje powstają z ogromną pasją, odpowiedzialnością i satysfakcją.

"Wydawnictw edukacyjnych i albumowych jest w księgarniach sporo, a każde wydanie bibliofilskie jest wyjątkowe. A taka niestandardowa praca dostarcza wielu emocji. Kiedy mówimy o wiernych reprodukcjach ważny jest każdy szczegół." - Krzysztof Młotkowski

Skąd czerpiemy inspiracje do wykonania reprodukcji?

Kopia faksymilowa jest to dokładna reprodukcja dokumentu, rękopisu, starodruku, czy rysunku. Przenosi wszystkie cechy fizyczne oryginału i pozwala na niemal identyczne jego odwzorowanie. Zatem, aby wykonać tego rodzaju kopię należy dysponować samym oryginałem. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z kadrą naukową Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Książnicy Kopernikańskiej  w Toruniu, wykorzystując najcenniejsze zasoby biblioteczne ze zbiorów specjalnych. Efekty naszych dokonań trafiły do bibliotek kolekcjonerów i znawców książki na całym świecie.

UMKKsiążnica Kopernikańska

Zadzwoń lub napisz do nas

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a także doradzimy w sprawie odpowiedniego prezentu

Wydawnictwo tworzą