Oryginał pochodzi ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, do której trafił ze zbiorów biblioteki toruńskiego protestanckiego Gimnazjum Akademickiego założonego w 1568 r. przez burmistrza i humanistę Henryka Strobanda, a potem Coppernicus-Verein für Wissenschaft und Kunst w Toruniu. Zakupiony tuż po jego wydaniu w Berlinie na potrzeby kształcenia studentów pozostał już w toruńskich zbiorach.
Atlas Bodego łączy w sobie jakość naukową i artystyczną. Jest największym atlasem kończącym „złotą epokę” kartografii nieba. Jako ostatni prezentuje misterne plastycznie wyobrażenia konstelacji i znaków zodiakalnych.
Stał się syntezą prac wielu wcześniejszych astronomów, w tym Lacaille’a, Lalande’a, Messiera i co najmniej 2500 mgławic Williama Herschela. Zawiera 21 plansz miedziorytniczych, na których autor prezentuje pozycje ponad 17 200 gwiazd zebranych w gromady mgławic i konstelacje, w tym 48 opisanych przez Ptolemeusza (około 100-168) i 11 przez Heweliusza (1611-1687). Atlas ukazywał się w pięciu częściach od roku 1797 do 1801. Niniejszy zbiór zawiera wszystkie plansze z owych pięciu części.
Wydrukowany został metodą offsetową i oprawiony całkowicie ręcznie w tłoczony pergamin i skórę. Specyficzne klejenie i szycie kart atlasu - tak, jak w oryginale - pozwala na jego pełne i „płaskie” otwarcie, dzięki któremu dostępne są wszystkie szczegóły w miejscu zagięcia plansz.
Nakład wyczerpany. Realizacja wyłącznie na indywidualne zamówienie.